KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Polsko-francuskie rozmowy o innowacyjności

24-09-2013

Przedstawiciele Klastra IT uczestniczyli w Polsko-Francuskim Forum aktorów innowacji i konkurencyjności, organizowanym przez Ambasadę Francji we współpracy z Ministerstwem Gospodarki i Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Spotkanie odbyło się 19 września 2013 r. w Warszawie.

Przedstawiciele Polski i Francji rozmawiali o znaczeniu sektora B+R w rozwoju narodowych gospodarek. Podczas spotkania zaprezentowano: narzędzia finansowe na rzecz rozwoju innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw, jakie będą stosowane przez Polskę w nowej perspektywie 2014-2020. Najwięcej środków w Programie Inteligentny Rozwój przeznaczony zostanie na, służące gospodarce, badania naukowe i ich komercjalizację.

 

W rozmowach uczestniczyli również wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz Nicole Bricq, francuska minister handlu zagranicznego.

Podczas spotkania podpisano deklarację o współpracy pomiędzy klastrami francuskimi i stowarzyszeniami klastrów polskich.

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013